Hakkımızda Nefes Eğitimler + Etkinlik Takvimi İletişim

ACIM - Mucizeler Kursu

Tüm dünyada uygulanan ve zihnin özgürleşmesi ile gerçekleşen ruhsal bir dönüşüm çalışmasıdır. Sadece sevgi olduğumuz gerçeğine uyanış, Öz'e ve Sevgi'ye dönüş yolculuğudur. Huzur, mutluluk, sevgi gibi içimizdeki kaynaklara erişmemizi sağlayan kurs, içsel bilgeliğimizi ortaya çıkarır.

Tüm dünyada uygulanan ve zihnin özgürleşmesi ile gerçekleşen ruhsal bir dönüşüm çalışmasıdır. Sadece sevgi olduğumuz gerçeğine uyanış, Öz'e ve Sevgi'ye dönüş yolculuğudur. Huzur, mutluluk, sevgi gibi içimizdeki kaynaklara erişmemizi sağlayan kurs, içsel bilgeliğimizi ortaya çıkarır. Dünyaya yüklediğimiz anlamlardan yaşama bakış açımıza ve fiziksel koşullarımıza kadar her şeyi etkiler.

Günümüzde, Şimdinin Gücü ve daha pek çok popüler spiritüel kitabın yazarı Eckhart Tolle, Sevgiye Dönüş kitabı uzun süre bestseller olmuş Marianne Williamson, küresel tanınırlığıyla Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü yazarlar ve düşünürler bu mucize kurstan ilham almış ve kursun perspektifini birçok alana yansıtmışlardır.

Kurs, zihnin sınırlarından özgürleşmesi için tasarlanmıştır. Zihin dönüşümünü gerçekleştirerek içsel rehberinizi bulmaya yönelik ruhsal bir süreçtir. Bununla birlikte modern bilimsel gelişmeler kursun ders bilgilerini doğrular niteliktedir. Kurs, ruh bilimini ve bilgisini sunarak bu verileri kursun sistemini takip eden her insan için erişilebilir kılmaktadır. Kursun amacı; mucizelerin mümkün; Sevgi, Neşe ve Huzur'un varlığına dair bilinci uyandırmaktadır.

Kurs, kim olduğumuzla ve dünyanın zihinsel gerçekliğiyle ilgilidir. Görüşünüzü netleştirir, yaşamınızın amacını kavramak için size bir zemin sunar. Dünyayı tamamen yeni bir gözle görmenize yardımcı olur. Kurs; zihninizde tam bir dönüşüm yaratarak herkese, her şeye ve her duruma karşı yaklaşımınızı değiştirmektedir. Kursun sunduğu bu güçlü zihin eğitimi; anda kalma, bütünlüğü ve özün varlığını hissetme hâlini zihne yerleştirir.

Kurs orijinal hâlinde 3 ana bölümden ve 1588 sayfadan oluşan bir kitaptır. Öğrenciler için Çalışma Kitabı bölümü; 365 ders ve bu derslerin günlük egzersizlerinden oluşan bir zihin eğitimini içerir. Her dersin kendine özgü bir uygulama biçimi vardır. 365 günlük eğitim, tam bir zihinsel arınma sunmaktadır. Metinler bölümü; kursun sistemini açıklamakta ve teorik bilgiler vermektedir. Öğretici Rehberi bölümü ise kursun öğretilmesi konusunda bilgiler içermektedir.

Kurs olarak gerçekleştireceğimiz Çalışma Kitabı bölümü; 365 dersten oluşan bir yıllık bir süreçtir. Her ders bir gün için tasarlanmıştır. Bir yıl boyunca her hafta aynı gün o haftanın 7 günlük dersleri verilir. Dersler hafta boyunca gün gün uygulanırken günlük yaşam akışınızı etkilemeden sadece o günkü dersin merkezi düşüncesini içinizden tekrarlayarak tatbik edilir.

Bu şekilde zihniniz geçmişin ağırlıklarından ve geleceğin yüklerinden kurtulur; derin bir özgürlük ve neşe deneyimlersiniz. "An'da" olma, zihnin tüm korkularından ve benzeri düşüncelerinden arındığı ve mucizelerin görünür olduğu zihinsel bir hâldir. Kurs kendini “sevgiye dönüş” olarak tanımlamaktadır. Aslında sevgiye dönüş; Öz'e dönüştür.

Kurs hakkında çeşitli yorumlar ve kişisel görüşler vardır. Kursun hiçbir din, ırk, kültür, felsefe veya düşünce sistemi ile ilişkisi yoktur. Tamamen bağımsız bir bilgi kaynağıdır. Herkesi her şartta ve sorgulamaksızın kabul eden bir yapıya sahiptir. Çünkü bilgi özgür, kelimeler tamamen kişiseldir. Hiçbir hazırlık veya özel çalışma gerektirmez, önceden herhangi bir uygulama yapmış olmanıza gerek yoktur. Herkes için her zaman uygundur.

Kurs, gerçek ve gerçek olmayan arasında; bilgi ve algı arasında belirgin bir ayrım yapar. Bilgi gerçektir. Gerçek değiştirilemez, başı ve sonu yoktur. Zamana ve mekâna göre değişiklik göstermez. Algı dünyası ise zamanın, değişimin, başlangıçların ve bitişlerin dünyasıdır. Değişkenlik gösterir. Gerçeğe değil yoruma dayanır. Ölüm, kayıp ve ayrılık inancı üzerine kurulmuştur. Bizi algı ve yorumlardan oluşan illüzyonlar dünyasından gerçeğe götüren kurstur. Acı, keder, kuşku, öfke, kırgınlık gibi bizi altüst eden duyguları oluşturan alışageldiğimiz düşünce sistemimizi değiştirir. Beynimizde yavaş yavaş yeni bir nörolojik ağ oluşturur. Doğruluğunu sorgulamadan inandığımız yargı ve yorumlarımız nedeniyle acı çekmeyi bırakırız. Kısıtlı bakış açımız ve hatalı algılarımız gider. Yerine bağışlamanın huzuru ve gerçeğin görüntüsü gelir.

ACIM-Mucizeler Kursu özgün Türkçe çevirisiyle uygulanmaktadır. Kurs liderleri; Türkiye'nin her yerinde çalışma grupları açarak ve/veya çevrimiçi (online) bağlantılar ile Bilgi'yi paylaşmaya ve yaymaya devam etmektedir.

Diğer Eğitimler

SİMURG Uyanış Nefes Kampı
SİMURG Yükseliş Nefes Kampı
Profesyonel Nefes Koçluğu Sertifika Eğitimi